Освіта дітей з особливими освітніми потребами .

Для того, щоб діти з обмеженими можливостями навчалися у загальноосвітньому навчальному закладі з інклюзивною формою навчання, їхні батьки мають написати заяву про прийняття сина чи доньки до навчального закладу. Дитина має відвідати відповідні медичні заклади, аби її оглянули лікарі та зробили записи в медичній картці. Після чого з майбутнім учнем познайомляться психолог, логопед, педагог і дадуть направлення на обласну психолого-медико-педагогічну консультацію, де будуть визначені особливості розвитку дитини.

Рішення про утворення класів з інклюзивним навчанням приймається керівником навчального закладу з урахуванням освітніх запитів населення за погодженням з відповідним органом управління освітою (згідно Порядку організації інклюзивного навчання у ЗНЗ, затвердженого Постановою КМУ від 15 серпня 2011 року №872).

Для забезпечення ефективності навчально-виховного процесу наповнюваність класів з інклюзивним навчанням становить не більше як 20 учнів, з них :

- одна – три дитини з розумовою відсталістю або вадами опорно-рухового апарату, або зниженим зором чи слухом, або затримкою психічного розвитку тощо;

- не більше як двоє дітей сліпих або глухих, або з тяжкими порушеннями мовлення, або складними вадами розвитку, або тих, що пересуваються на візках.

Для дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням висновку ПМПК при необхідності розробляється індивідуальний навчальний план.

Система оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами повинна бути стимулюючою.

Позашкільна робота з дітьми з особливими освітніми потребами проводиться відповідно до Положення “Про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах”.

В 2014-2015 навчальному році в ЗНЗ району навчається 2 учні з особливими освітніми потребами:

- один з них – за індивідуальною формою навчання (вдома) в Залізномостівській ЗОШ І-ІІ ступенів;

- один за інклюзивною формою навчання в Семенівських ЗОШ І-ІІІ супенів №1.

В Семенівському ДНЗ №6 “Сонечко” – 28 дітей відвідують дві групи для дітей з порушенням мовлення.

Кiлькiсть переглядiв: 653

Коментарi

 • Oxana

  2013-09-06 23:54:15

  Me dull. You smart. That's just what I nedeed. http://zzrutb.com [url=http://aiuzapdvxo.com]aiuzapdvxo[/url] [link=http://eithcqbmdpe.com]eithcqbmdpe[/link]...

 • Leonid

  2013-08-29 17:55:25

  This intceduros a pleasingly rational point of view....

 • Leticia

  2013-08-26 19:59:22

  That's a sharp way of thnkiing about it. http://uieajuq.com [url=http://vonuud.com]vonuud[/url] [link=http://xggvdvif.com]xggvdvif[/link]...

 • Aiken

  2013-08-26 07:44:43

  This forum needed shanikg up and you've just done that. Great post!...

 • Marlon

  2013-08-25 07:46:21

  Lot of smarts in that posgnit!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.