Захоплююча веломандрівка

Вихованці гуртка «Юний турист» Семенівського Будинку творчості дітей та юнацтва

здійснили велопохід з 11 по 14 червня. Маршрут пролягав по території Новгород-Сіверського, Корюківського та Семенівського районів.

Метою походу бул відвідати та побачити своїми очима: шкільний музей в селі Вороб’ївка, водосховище на річці Смячка в селі Узруй, місце, звідки бере початок річка Рванець( біля села Лізунівка), побувати на екскурсіях в Родомському лісгоспі «Радомська дача» та натуральному господарстві в селі Майбутне, що знаходиться на межі Семенівського та Корюківського районів.

Нитка маршруту:

11.06.

Семенівка – Угли-Завод (жд.) – (активна частина походу) с. Олександрівка –

с. Чайкине – с. Вороб’ївка

(ночівля, 20км.)

12.06.

с. Вороб’ївка – с. Полюшкине – с. Узруй – с. Володимирівка – с. Лізунівка

(ночівля, 26км.)

13.06.

с. Лізунівка – с. Попівка – с. Довжик – с. Чорний Ріг – с. Радомка

(ночівля, 40км.)

14.06.

с. Радомка – с. Майбутнє – с. Білощинська Слобода – с. Тополівка – с. Погорільці – м. Семенівка

(46км.)

Всього проїхали близько 132 км.

Дуже яскраві враження залишилися у вихованців від велопоходу. Для них це був перший багатоденний похід з ночівлями, приготуванням їжі в польових умовах на вогнищі . Але найголовніше – подоланням понад 100 км. Тому кожного учасника цікавило, а чи проїде він стокілометрову відстань ? Чи справиться з труднощами в поході? На щастя, всі учасники впоралися з цим складним завданням. Бо шлях час від часу змінювався з асфальтованих на лісові та польові дороги. А вони у наших місцях дуже піщані, важко прохідні, іноді доводилося йти пішки.

Незабутні спогади залишилися у дітей від привітного прийому у Вороб’ївськії ЗОШ, де цікаву екскурсію в шкільному музеї провів вчитель фізичного виховання та пошуковець Школодерда Михайло Данилович. Гуртківці мали змогу не тільки побачити, а й потримати в своїх руках музейні експонати, як кажуть доторкнутися до власної історії. Найбільш сподобалися німецький велосипед, набір снарядів для гільз від 45-го до 200-того калібру.

Також сподобалася екскурсія до Радомського лісництва, де Рисковець Петро Федорович розповів, як вирощують ліс у їхньому господарстві.

Дуже несподіваною виявилася екскурсія до натурального господарства в селі Майбутнє. Спочатку нас запросили до хати за стіл і пригостили гарячим чаєм, цьогорічним медом, домашніми сиром та випічкою. Все було дуже смачне та вдосталь. І ми наїлися, як кажуть, від пуза. З середини господа виявилася справжнім зоологічним музеєм: на стінах висіли шкури ведмедя та інших тварин, чучело голови дикого вепра, крокодила та різних тварин і птахів.

Потім запрягли коня і нас на возі повезли оглядати господарство, територія якого виявилася дуже великою. Там розводять рибу, оленів, овець, баранів та свиней, схрещених з дикими кабанами. Нам дуже сподобались павичі та інші заморські птахи. На дорогу шедрі господарі налили ще квіткового запашного меду. Ми були дуже вдячні працівникам господарства за такий теплий прийом нашої групи.

Привітно зустріли вело мандрівників в школі села Білощинська Слобода. Прийом та солодкий стіл організував нам колишній вчитель Костобобрівської ЗОШ Гонуленко Іван Іванович. Ми раді були знайомтсву з учнями цієї школи. Щиро подякувавши за солодощі та зустріч, група вирушила в дорогу. На шляху до с. Тополівка потрапили під сильний дощ, але вже не зупинялися, бо не було сенсу мокрими чекати закінчення дощу. У селі Погорільці вже виглянуло сонечко та обігріло нас . Ми знову підобідали та вирушили на Семенівку, до рідних стін.

Так закінчилась наша чотирьохденна мандрівка. Вважаю, що в таких походах діти дістають неоціненний досвід, який їм допомагає у подальшому житті.

Керівник групи Баранов Б.А.

/Files/images/1_velomandrvka/P1010236.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010245.JPG /Files/images/1_velomandrvka/P1010265.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010269.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010272.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010281.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010282.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010288.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010307.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010311.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010314.JPG/Files/images/1_velomandrvka/P1010319.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 424

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.